Uudised

Uued Steviaga Pepsi ja Coca Cola?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Viimast küll üksnes Argentiinas ja Tšiilis eelmisel aastal. USAs asuvad Pepsi True ja Coca Cola Light üsna üheaegselt rinda pistma. CC tõi enda joogi turule 2014. aasta septembris ning Pepsi oktoobris. Huvitava otsusena otsustas PepsiCo oma Stevia-jooki esmalt eksklusiivselt läbi Amazon.com veebipoe pakkuma hakata.

On eksitav arvata, et kumbki toode suhkruvaba on. Mõlemast tootest on eemaldatud ca 30% suhkrust ja asendatud see osa Steviaga. Toode, mis üksnes Steviat sisaldaks, ei müüks ilmselt kuigi hästi spetsiifilise maitse ja kergelt kibeda järelmeki tõttu.

Tegemist on kahe karastusjoogihiiglasega, kes on omavahel konkurentsisõda aastakümneid pidanud. On olnud tormilisemaid ja rahulikumaid aegu, kuid ilmselt ei ole vale väita, et CC on oma põhirivaalist vähemalt turunduse ja brändi teadlikuse levitamise osas sammu võrra ees. Seda kinnitab tõsiasi, et selle uudise kirjutamise päeval oli Coca Cola Life’l olemas oma Wikipedia leht, kuid Pepsi True’l veel mitte. Kõige huvitavam, et mitte öelda humoorikas, on lause sel samal lehel: “It can be compared with Pepsi Next, which also uses Stevia as a sweetener in some markets” ning avades viitava lehe, loetletakse teises reas Pepsi Next magusainetena aspartaam, atsesulfaam K, sukraloos jne, sõltuvalt turust.

Tuleb vist lugeda punktiseisuks 1:0 CC turundusosakonna kasuks.