Uudised

Erin Brockovich’i võidule aidanud õigusbüroo ühines suure 5G vastase kohtuasjaga

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ameerika ühendriikides on käimas suur 5G tehnoloogia vastane kohtuvõitlus, millega on liitunud mitmed prominentsed advokaadibürood, nende hulgas 2000. aastal linastunud filmis Erin Brockovich tuntuks saanud firma, mis abistas Julia Robertsi poolt kehastatud teose peategelase võiduni Pacific Gas and Electric kohtuasjas.

Hetkel käimasoleva kohtuvõtluse finantseerimise abistamiseks on üles seatud ka GoFundMe leht.

5G, ehk 5. generatsiooni mobiilsidevõrgu tehnoloogia võeti laialdasemalt kasutusele 2018. aastal. Tehnoloogia leidis aga juba mitu aastat enne seda teadlaste ja selle terviseohtudest teadlike inimeste seas vastupanu.

5G tehnoloogiliseks eeliseks 3G, 4G ja teiste sarnaste tehnoloogiate ees on äärmiselt kiire andmeside (kuni 10Gbps), aga kitsaskohaks on see, et lained suudavad katta üksnes pisikese ruumala võrreldes aeglasemate ja kaugemale levivate võrguvabade tehnoloogiatega. See tähendab, et pisikesed 5G antenne sisaldavaid kastikesi hakatakse paigaldama väga tihedalt kõikvõimalike objektide külge tänavatel: majaseinad, tänavavalguspostid, bussipeatused ja isegi prügikastid.

Loe 5G lainetega seotud võimalike terviseohtude ning nende võrkude ja seadmete laialdaselt kasutusele võtmise vastase võitluse kohta SIIT.

Muu:

2015. aastal avaldasid 215 teadlast 41 riigist avalikult muret 5G ohtude kohta ÜRO-le ja WHO-le

5G lained põhjustavad nahapõletust