Artiklid

iHerbist tellimise juhend – nipid, kuidas kõige soodsamalt saad (piltidega)

Pinterest LinkedIn Tumblr

iHerbist tellimisel on ka muud hüved. Minule on lisaks väga laiale tootevalikule enim imponeerivad väga soodsad hinnad (võrreldes Eestist alternatiivi ostmisega) ning vajaduse korral äärmiselt kiire tellitud paki transport koduukseni.

Soovitan iHerbist vitamiinide, mineraalide ning mõndade valikuliste snäkkide, kastmete jms hankimist ka enda terviseprogrammis. Olen saanud osalejatelt tagasiside, et neil, nagu minulgi, on DHL Expressi kasutades saabunud pakk tellimuse esitamisest koduukseni 2-3 tööpäevaga, mis on ulmeliselt kiire.

Amazon on tuntud soodsate hindade ja kiire transpordi poolest, kuid tellides Eestisse, läheb saatmiskulu alati väga kõrgeks, isegi kui kõige aeglasem meetod valida. Valides kõige kiirema, ületab transpordikulu tavaliselt toodete maksumuse. Seetõttu on minu jaoks Amazonist tellimisel jumet üksnes USAs olles.

Mis iHerbi minu jaoks väga eriliseks teeb, on see, et nende saatmiskulu on tavaliselt väga madal. Olen saanud DHL-ga 100-200 dollarit maksvaid pakke 2-dollarilise saatmiskuluga 2-3 päevaga tellimisest koduukseni. Ühtlasi pakuvad iHerbis enamuse toodete hinnad konkurentsi Amazoni hindadele, mis on samuti ulmeline.

iHerb’ist tellimise eelised:

 1. Tooted odavamad kui Eestis
 2. Tasuta või väga soodne saatmiskulu
 3. Pakk jõuab Eestisse kiirema meetodiga 2-3 päevaga
 4. Tihti erinevad soodustused, sooduskoodid
 5. Lisasoodustus enamustele toodetele, kui tellid neid vähemalt 2tk

Alusta iHerbis toodete valimist ja ostukorvi lisamist


 

Selgitan järgnevalt lihtsalt ja lühidalt lahti kõik olulised sammud iHerbist tellimise protsessis. Järgi neid ja kasuta minu nippe, et raha säästa.

Proovi lisada alumisel lingil klikkides minu lemmikud tooted enda ostukorvi, vajutades avanevas aknas all oranžile “Add to Cart” nupule. Peale seda saad eemaldada tooted, mida ei soovi.

 

Olulised sammud iHerbist tellimise protsessis:

1. Vali valuutaks USD (USA dollar)

Kui ostad läbi interneti USA’st, siis peab valuuta olema alati USD, kui Inglismaalt, siis GBP, kui kusagilt mujalt, siis selle riigi vastav valuuta. Kui lased süsteemil automaatselt valuutaks EUR jätta, siis kaotad raha vahetuskursiga, mida sel juhul tegelikust vahetuskursist alati madalamana kalkuleeritakse.

2. Lisa kõik tooted, mida tellida soovid, ostukorvi

Vali, milliseid tooteid tellida soovid. Lisades paljusid tooteid (ostukorvis oranži kirjaga näidatud, millised) ostukorvi 1 asemel 2 tk, säästad mõlema toote ostusummalt 5%.

3. Saatmismeetodi valimine

Odavam ja pisut aeglasem meetod:
Delivery by Local Post

 • Pakk saabub Omniva sorteerimiskeskusesse, peale mida see tellitud aadressile kõige lähemasse postkontorisse viiakse. Pakile tuleb sinna järgi minna.
 • Ajakulu: pakk jõuab Eestisse tavaliselt 7-14 päevaga, postkontorisse jõudmiseks kulub 3-7 päeva lisaks.
 • Keskmiselt saab kätte ca 21 päevaga peale seda, kui iHerb tellimuse välja saadab.
 • Kui näed tracking linki vaadates, et pakk on Eestisse jõudnud, tasub 4-5 päeva peale saabumise kuupäeva Omniva klienditeenindusse helistada, öelda neile tracking number ning kontrollida, kas pakk on juba postkontoris.
 • Saatmismeetodi miinus – ostukorvi kaal maksimaalselt 4 lbs (naela) / 1.81 kg (toidulisandeid tellides mahuvad tavaliselt kenasti lubatud kaalu sisse), ostusumma maksimaalselt 100 USD. Lisaks läheb saabumiseks kauem aega.
 • Saatmismeetodi pluss – pakk saabub minu andmete kohaselt Euroopast – mul ei ole endale tellides pakk kunagi (olen tellinud kuni 100 USD maksnud pakke) tolli läinud, st ma pole pidanud kunagi midagi kauba ja transpordi maksumusele lisaks maksma. Euroopast väljast tellides tuleb 22 kuni 150 EUR maksva kauba eest tasuda 20% käibemaks ning kui kauba maksumus (koos saatmiskuluga) ületab 150 EUR, tuleb lisaks maksta tollimaks (toidulisanditel 12,8%, ehk kokku koos käibemaksuga 32,8% lisaks).
 • “U.S Postal Service” on teine aeglane ja odav saatmismeetod iHerbis, aga sellega tuleb pakk USAst ja kui maksumus koos saatmisega ületab 22 EUR, läheb see alati tolli, tuleb tollida ja maksta käibemaks.

Palju kiirem ja pisut kulukam meetod:
DHL Express

 • Paki toimetab Eestisse DHL ja nende kuller toob paki tellitud aadressile
 • Ajakulu: minu ja osalejate kogemustele tuginedes on kulunud saatmisest kättesaamiseni 2-4 päeva.
 • Saatmismeetodi miinus – kui tellimuse summa (koos saatmiskuluga) ületab 22 EUR, pead 20% käibemaksu lisaks tasuma, kui ületab 150 EUR, pead lisaks käibemaksule tasuma tollimaksu.
 • Kui summa ületab 22 EUR, saadab DHL pakikaardi ja tollimiseks vajalikud paberid emailiga juba enne paki jõudmist. Tolli ALATI ise – see on äärmiselt lihtne. Juhend on siin all olemas.
 • Saatmismeetodi SUUR pluss – pakk võib kaaluda palju rohkem kui 1,81 kg. Kui sul kiire on ja/või mitmekesi tellite, siis niivõrd mugava ja kiire teenuse eest ei ole nt 100 EUR tellimuse puhul 20 EUR käibemaksu lisaks maksta liialt palju, sest pea meeles, et saad iHerbis erinevaid soodustusi, mis kompenseerivad. Lisaks saad kvaliteetsed tooted oluliselt soodsamalt kui Eestist ostes.

4. Lisamaksude vältimine (loe, kui valid DHL Express’i, ehk kiirema saatmismeetodi)

Kui plaanid tellida kiirema meetodiga 22 EUR kogusumma lähedale (koos saatmiskuluga) ja käibemaksu vältida või 150 EUR lähedale (koos saatmiskuluga) ja tollimaksu vältida, siis kontrolli enda tellimuse lõppsumma üle, et see neid piire ei ületaks, kui kaupa tollima hakkad.

Maksu- ja tolliamet arvestab Euroopa Keskpanga kurssi, aga siin on väikene nipp. Nad ei arvesta seda päevakursi järgi, vaid üks kurss püsib kogu kuu. Uuel kuul võetakse kasutusele eelneva kuu eelviimase kolmapäeva EUR-USD vahetuskurss.

Eelmise kuu eelviimase kolmapäeva vahetuskursi leiad SIIT.

Näide:
Tellitud kaup saabus ja läks tollimisse 2018. aasta septembrikuus. Eelmise kuu eelviimane kolmapäev oli 22. august ning vahetuskurss 1,1616 (ühe euro eest sai 1,1616 dollarit). Kui tahad teada, kui suure summa eest (koos saatmiskuluga) saaksid tellida, et maksumus jääks alla käibemaksuga maksustamise piiri, siis 22 x 1,1616 = 25,55 USD. Tollimaksust piiri alla jäämiseks arvutaksid 150 x 1,1616 = 174,24 USD.
Kindluse pärast jäta alati USD lõppsumma paar dollarit madalam.

5. Vormista tellimus

 • Vajuta ostukorvis oranži nuppu “Proceed to Checkout.”
 • Sisesta kohaletoimetamise aadress. Kui valid “Delivery by Local Post,” siis saadetakse pakk sinu sisestatud aadressile lähimasse postkontorisse. Et vältida pikkasid järjekordasid ja ootamist postkontoris (kui elad nt Tallinnas), siis lase pakk endale sobivasse Omniva pakikappi saata, kust selle kiiresti kätte saad. Omniva on koostanud selle jaoks mugava ja lühikese juhendi, mida näed SIIN.
 • Sisesta maksemeetod (kaardi andmed või PayPal).
 • Vajuta “Place Order.”

Tellimus esitatud. Loe siit edasi tollimise kohta ainult siis, kui kiirema saatmismeetodi valid.

 

6. Tollimine (loe, kui valid DHL Express’i, ehk kiirema saatmismeetodi)

 • DHL saadab emailiga vajaminevad dokumendid, kui pakk saabuma hakkab.
 • Sisene erakliendina e-maksuametisse SIIT.
 • Vali vasakult ülevalt “Valige esindatav” rippmenüüst enda nimega eraisiku konto
 • Vali vasakult menüüst “Toll”
 • Vali avanevast menüüst “Postipaki deklaratsioon”
 • Vajuta rohelist nuppu “Uus deklaratsioon.”
 • Sisesta tellitud tooted (kui hakkad trükkima “toidulisandid,” pakub süsteem ise sulle õige grupi – kliki sellel ja lahter täitub ise) ja nende kogused ükshaaval süsteemi ja vajuta “Lisan,” kuni kõik sisestatud on.
 • Sisesta alumisse lahtrisse saatmiskulu (kõik andmed leiad iHerbi sisse logides ja enda tellimust vaadates või tellimuse kinnituseks saadud emailist).
 • Lae üles DHL poolt emailiga edastatud dokumendid ja vajuta “Edasi.”
 • Sisesta enda email ja telefoninumber ning tee linnuke kasti “Luban deklaratsiooni andmed edastada…”
 • Tasu süsteemi poolt automaatselt arvutatud maksud läbi pangalingi.

 

Kõik tehtud.
Aeglasema meetodiga on vähem teha, aga tuleb kauem oodata.
Kiiremaga veidi rohkem teha, aga saad paki väga kiiresti kätte.