Uudised

Uskumatud USA koolilõunad, õpilased raevus

Pinterest LinkedIn Tumblr

2010. aastal aastal tuli USDA (USA tervisekaitse) välja näljavabade laste aktiga (Healthy Hunger-Free Kids Act), millele president Obama alla kirjutas ning liikumise ette otsa asus esimene leedi, Michelle Obama. Eesmärk oli limiteerida koolilõuna kalorsus maksimaalselt 850 kilokalorini, mis iseenesest võib piisav olla, kui süüa ehedat toitainerikast toitu.

Reaalsus kujunes aga teistsuguseks, sest kuigi idee oli üllas, tuli toitlustajatel opereerida väga kitsaste eelarvete siseselt. Teine limiteeriv faktor oli õpilaste eelistused, kes olid harjunud suurtes kogustes rämpstoitu sööma. Ettevõtmise siht oli noored ka rohkem puu- ja juurvilju sööma panna, kuid see ei kujunenud kergeks ülesandeks ennekõike laste rämpstoidu lembesuse poolest.

Avaldamaks rahulolematust “Michelle Obama programmiga,” hakkasid kooliõpilased Twitteri vahendusel pilte enda koolilõunatest jagama. Kindlasti on ka koole, kus need ideed toimivad ning toit näeb maitsev välja, on toitainerikkam ning söödav, kuid alljärgnevad väljavõtted Twitterist illustreerivad sügavaid läbikukkumisi tervisliku koolilõuna programmis. Toidukogused on tihti äärmiselt väikesed ning seejuures pakutakse palju rämpstoitu.

Anna kommentaarides teada, kuidas eesti koolides lõunasöögi olukord on ning võimaluse korral saada pilte aadressile kontakt.ät.raudnetervis.com. Piisava pildimaterjali korral teeme eraldi loo olukorrast eesti koolide lõunasöökidega.