Varia

Mjuk kombucha

Pinterest LinkedIn Tumblr

Mjuk Kombucha sünnilugu ja senised eluaastad

Veetsin 2012-2013 aasta USAs, San Franciscos elades, ning üheks minu lemmikuks tooteks, mida Eestis siis veel ei müüdud, aga seal juba laialdaselt, kujunes nö teeseenejook, ehk kombucha.

See oli niivõrd maitsev, et hakkasin jooki peaaegu igapäevaselt ostma ja jooma. Whole Foodsis olid juba siis pikad ja suured külmikud erinevate tootjate kombuchade ja maitsetega maast laeni täidetud. Imeline valik.

2013. aastal Eestisse tagasi tulles ostsin endale kaasa paar spetsiaalset purki ja teeseened ning kange lahuse, mille abil enda kombucha käima, kasvama ja valmima saada, et seda oma tarbeks järjepidevalt tootma hakata.

Tegelesin sellega umbes pool aastat, aga siis jäi asi soiku, sest kombucha ja seen, mis on elavad organismid, vajavad järjepidevat hoolitsust ja tegutsemist.

Peale seda võttis asja üle minu õde, Britta, kes asus koheselt ka kombucha tootmise teaduslikku poolt uurima, tellis mõned raamatud, mis seda detailselt õpetasid ning ostis ühe põhjaliku kursuse, mille läbimise käigus kõik viimseni selgeks sai.

Enda tarbeks tootmine sai hoo sisse ning kombucha muutus iga partiiga järjest maitsvamaks, sai naturaalsel teel piisava hulga mulle sisse ja jõudis õigesse happesuse-magususe tasakaalu.

Mjuk kombucha on bränd, mis sündis järjepideva enda tarbeks tootmise tulemusel loogilise jätkuna meie peres Britta eestvedamisel.

Äritegevus ja teistele huvilistele tootmine said kiiresti hoo sisse, sest toode oli maitsev ning jutud tutvusringkondades hakkasid selle kohta kiiresti levima ning sealt edasi tellimused saabuma.

Ka kogu jaemüügivõrgustik, mis Mjuk Kombuchat täna pakub, on tekkinud orgaanilisel teel, st müüjad on enamasti ise ühendust võtnud ning toodet enda lettidele ja menüüdesse klientidele pakkumiseks müügile soovinud.

Tänaseks on Mjuki tootevalikus tugevalt üle 10 erineva maitsega kombucha ja nende valmistamise retsepti, igapäevases tootmises hetkel 7-8 maitset.

Mjuk on tugev bränd, mida teatakse ning mille tooted inimestele maitsevad.

Äritegevus omab väga tugevat potentsiaali, kui müügi-, turundus- ja tootmistegevust laiendada, läbi mille saab ehitada suure ning tulusa tootmisettevõtte.

Kaalume hetkel äritegevuse edasi müümist uuele omanikule, kes entusiasmi ja visiooniga selle täispotentsiaali realiseerima soovib asuda.

Mjuki tugevused ja ülevaade

 1. 7 aastase ajalooga tuntud kombucha bränd Eestis
 2. Lai jaemüügivõrgustik
 3. Toimiv veebipood
 4. Turundamiseks sissetöötatud sotsiaalmeediakontod Instagramis ja Facebookis
 5. Erinevate küsitluste põhjal maitselt nr 1 lemmik kombucha Eestis
 6. Madalate kuludega tootmispind Ülemistel, kus on piisavalt ruumi ka tootmise laiendamiseks
 7. Väga head tootmise ja müügi laiendamise võimalused
 8. Kogu tootmise jätkamiseks vajaminev põhi- ja käibevara
 9. Põhjalikult testitud ja välja töötatud retseptid ning maitsed
 10. Abi ja konsulteerimine ülemineku protsessis

Sobib ideaalselt

 • Ettevõtlikule inimesele, keda kõnetavad puhtad ja kvaliteetsed tervisetooted ning kel on säde, energia ning oskused, et laiendada müüki, turundust ja tootmist, läbi mille omada võimsat igakuist tuluallikat ning suure väärtusega ettevõtet.
 • Investorile/investoritele, kes soovib/soovivad toimivat ettevõttet ja tugevat brändi oskuslikult kasvatada, et saavutada kindel ning järjepidevalt kasvav kasumivoog ning hiljem soovi korral väljuda ja enda algne investeering mitmekordistada.
 • Äriühingule, mis tegutseb tervisetoodete või jookide tootmise, müügi ja/või turundamise valdkonnas, mis soovib laiendada tootevalikut või tegevust, lisades Mjuk Kombucha brändi enda tütarettevõtteks või liites selle emafirmaga ning kasvatades müüki, turundust ja tootmist, et soetatud äritegevus ja investeering maksimaalselt kasumlikuks muuta.